Technica smakuje #10 - Lody śliwkowe z pianką jabłkową

Czas czytania: 2 minut
Komentarze: 0

Korzystając z pełni sezonu śliwkowego, mamy dla Was owocowy sposób na osłodę i ochłodę upalnych początków września. Przed Wami pierwsza odsłona niekonwencjonalnej kuchni regionu – oryginalny przepis Akademii Kulinarnej Technica na domowe lody śliwkowe z jabłkową pianką. Puszyste, gładkie, bardzo dobre – sprawdziliśmy sami podczas ostatnich warsztatów kulinarnych. Życzymy smacznego!

Technica smakuje #10 - Lody śliwkowe z pianką jabłkową





Maszyna do lodów z widocznym środkiem wypełnionym intensywnie różowymi lodami śliwkowymi o kremowej konsystencji.

Składniki:

Lody śliwkowe:

  • 1 kg śliwek
  • 200 ml wody
  • 170 g cukru
  • 3 łyżki syropu glukozowo-fruktozowego
  • sok z ½ cytryny

Pianka jabłkowa:

  • 450 ml niefiltrowanego soku jabłkowego
  • 1 laska wanilii
  • 2 płatki żelatyny
  • 20 ml likieru
  • 1 łyżka cukru waniliowego

 

Potrzebny sprzęt i akcesoria:

 

Przepis:

Śliwki przepoławiamy, usuwamy pestki i kroimy na małe kawałki. Następnie przekładamy do rondelka o grubym dnie, dolewamy wodę, syrop i gotujemy około 10 minut. Studzimy do temperatury pokojowej i miksujemy na mus. Doprawiamy sokiem z cytryny i przecieramy masę przez sito. W celu szybkiego schłodzenia, możemy umieścić mus w zamrażarce na kilka minut. Przekładamy do maszynki do lodów i kręcimy tak długo, aż lody nabiorą gładkiej i zwartej konsystencji.

Żelatynę namaczamy w zimnej wodzie. Laskę wanilii przepoławiamy na pół i usuwamy nasiona. Sok z jabłek gotujemy wraz z wanilią, cukrem i likierem, a następnie studzimy. Dodajemy żelatynę, dokładnie mieszamy i przelewamy przez sito. Wlewamy do syfonu i ładujemy nabój. Przed użyciem schładzamy przez około godzinę.

Gotowe lody przekładamy do pucharków, przykrywamy pianką jabłkową i od razu podajemy.



Komentarze
Chcesz dodać coś od siebie?
Dodaj komentarz
Zapisz się do newslettera!

Korzystaj z know-how naszych ekspertów, poznawaj inspiracje i otrzymuj informacje o promocjach.